DCom, spol. s r.o.

Firma DCom, spol. s r.o. vznikla v roce 1994. Od svého založení se zaměřila na vývoj vlastních zařízení a příslušenství pro bezdrátové komunikační technologie.

Společnost se díky jedinečnému know-how, vývoji a výrobě speciálních mikrovlnných zařízení (vysílačů, mikrovlnných spojů, zesilovačů TWT, LNA, PA), zejména pro potřeby armády, letectví, měření EMC a EMI a vědecké aplikace, prakticky okamžitě stává jednou z předních firem v oblasti radiokomunikačních prostředků v České Republice.

V roce 2008 vstupuje do DComu strategický partner AŽD Praha s.r.o. a otevírá cestu ke zcela novým možnostem a posílení postavení společnosti DCom v oblasti budování drážní komunikační infrastruktury.

AŽD Praha okamžitě zadává DComu úkol vyvinout, vyrobit a schválit zcela nový integrovaný dispečerský systém pro drážní prostředí, který bude pokrývat veškeré hlasové komunikační potřeby řízení a organizování drážní dopravy. V roce 2012 jsou poslední komponenty IDS RV3 schváleny a nasazovány do reálného provozu. Více o IDS RV3 na http://www.dcom.cz/category/dispecerske-systemy/

Blížící se konec analogových rádiových systémů a přechod k systémům digitálním přináší nové obchodní příležitosti; společnost DCom společně se svým partnerem, jednou z nejrychleji se rozvíjející technologické firmy světa, společností HYTERA, je připravena této příležitosti využít – více na www.hyt.cz.

 

Mise

Bezpečná a spolehlivá telekomunikační řešení v náročných a rizikových prostředích

 

Vize

DCom v roce 2015

Respektovaný dodavatel komplexních řešení pro hlasové a datové komunikace v náročných prostředích železnice, integrovaných záchranných systémů, armády, energetiky, průmyslu a státní správy.

V oblasti digitálních rádiových technologií máme dominantní postavení v ČR.